PolitycyZbigniew Ziobro w mega mocnym wpisie! Użył słowa "śmieć"

Zbigniew Ziobro w mega mocnym wpisie! Użył słowa „śmieć”

Zbigniew Ziobro postanowił nie gryźć się w język. W bardzo dosadnych słowach skomentował, co myśli na temat warunkowego umorzenia przez wrocławski sąd sprawy Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy.

Władysław Frasyniuk w 2021 r. komentując działania funkcjonariuszy Straży Granicznej stwierdził, że „słowo »żołnierz« w przypadku tych osób jest upokarzające”. – To jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępuje żołnierz, to są śmieci po prostu – powiedział. Wypowiedź byłego opozycjonisty została skrytykowana.

Frasyniuk został oskarżony o użycie słów „znieważających i poniżających żołnierzy w opinii publicznej”.

Zbigniew Ziobro w skrajnie dosadnych słowach skomentował wyrok sądu we Wrocławiu, który warunkowo umorzył sprawę Władysława Frasyniuka. Prokuratura oskarżyła go o znieważenie żołnierzy RP w czasie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Lider dawnej opozycji antykomunistycznej określił ich mianem „śmieci”.

Minister Ziobro wyraził oburzenie takim obrotem spraw. Na Twitterze napisał: „Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu!” – podkreślił Ziobro.

Wszystko wskazuje na to, że cała sprawa będzie mieć swój dalszy ciąg.