GwiazdyWojciech Modest Amaro zaszokował cały kraj. Wypowiedział słowa, za które wielu go...

Wojciech Modest Amaro zaszokował cały kraj. Wypowiedział słowa, za które wielu go znienawidzi

Wojciech Modest Amaro kilka lat był niekwestionowaną gwiazdą telewizji. Jego kulinarne programy podbijały serca i gusta Polaków, notując milionowe oglądalności. Teraz jednak Amaro zdecydował się na słowa, za które wiele osób może go znienawidzić.

Wojciech Modest Amaro był jednym z najbardziej znanych szefów kuchni w Polsce. Jego restauracje były oblegane przez gości, wśród których bardzo często byli celebryci z pierwszych stron portali internetowych. Kolejnym krokiem były mega popularne programy telewizyjne – Hell’s Kitchen i Top Chef. Oba formaty nadawane były na antenie Polsatu.

Jego warszawska restauracja Atelier Amaro była pierwszą w Polsce z gwiazdką Michelin. Z kolei w programie „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”, wcielił się w rolę wymagającego szefa kuchni, trochę na wzór Gordona Ramsaya. To podobało się widzom, bo program notował wielomilionową oglądalność.

Popularność, sława i pieniądze to jednak nie wszystko. W pewnym momencie Wojciech Modest Amaro nawrócił się na wiarę katolicką i zniknął z życia publicznego. Po tym, jak Bóg na nowo zagościł w jego życiu, zapragnął zmienić swoje życie i stał się zaskakująco religijny. Modlił się, chodził do kościoła, a w swoim domu wystawił nawet kapliczkę.

Wojciech Modest Amaro. Dlaczego zniknął z mediów?

Niedawno zabrał jasne stanowisko w sprawie kościoła. Te słowa mogą nie spodobać się wielu osobom. – Wielu ludzi narzeka na Kościół. Ja dziś wiem jedno: Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele – powiedział Wojciech Modest Amaro.

– To jest zgoda na wypełnienie się woli Bożej w swoim życiu. Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone – dodał.

Na stronie internetowej Atelier Amaro wyświetla się komunikat, w którym czytamy, że restauracja pozostaje zamknięta do odwołania.