GwiazdyWeronika Rosati zabłysnęła na skalę międzynarodową. Wielu nie miało o tym pojęcia

Weronika Rosati zabłysnęła na skalę międzynarodową. Wielu nie miało o tym pojęcia

Polska aktorka zyskała popularność głównie dzięki roli Ani w serialu „M jak miłość”, jednak to udział w filmie Patryka Vegi „Pitbull” z 2005 pozwolił jej wejść na kolejny poziom rozwoju kariery. Od tego momentu Weronika Rosati nie tylko zaczęła się coraz częściej pojawiać w krajowych mediach, ale rozpoczęła również karierę za granicą.

Weronika Rosati od dziecka wiedziała co chce robić

Urodzona w Warszawie aktorka już od dziecka wiedziała jaką zamierza iść drogą. W wieku nastoletnim przystąpiła do ogniska teatralnego, a jeszcze przed otrzymaniem matury w drodze wyjątku została przyjęta do policealnej Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.

Rok 2000 był przełomowy w karierze aktorki, bowiem właśnie wtedy oficjalnie zadebiutowała w swoim pierwszym serialu „Klasa na obcasach”. Później jej kariera potoczyła się bardzo szybko, co roku mogliśmy widzieć ją w conajmniej kilku produkcjach, w tym również zagranicznych. Weronika Rosati jest z nich niezwykle dumna.

Amerykańskie produkcje niemałym zaskoczeniem

Aktorka bardzo ceni sobie rozwój i nie ogranicza się tylko do krajowych produkcji. Już w 2006 roku wystąpiła w surrealistycznym filmie „Inland Empire”. Mogliśmy widzieć ją również w takich produkcjach jak „House” z 2008, serialu „Luck” 2011-2012 czy miniserialu „Rosemary’s Baby”.

Weronika Rosati najbardziej dumna jest ze swojej roli Delphine Seydoux w „Supernatural” z 2016 roku. Kobieta zagrała tam postać tajnej agentki w czasach II wojny światowej. Aktorka zdecydowała przypomnieć o tym swoim fanom w mediach społecznościowych, bo jak twierdzi: „dostaję od was mase miłych wiadomości o tym jak niespodziewanie zobaczyliście mnie w jakiejś amerykańskiej produkcji i pomyślałam, że raz na jakiś czas będę wam wrzucać filmiki z moich różnych ról”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati)

 

Ostatnią amerykańską produkcją w której występowała Weronika Rosati jest „Send It!” z 2021 roku, gdzie zagrała Evę. Jednak możemy być pewni, że niedługo aktorka zaskoczy nas kolejną fenomenalną rolą.

Oglądaliście zagraniczne filmy z udziałem Weroniki Rosati?