GwiazdyTede i Borixon zakończyli trzynastoletni konflikt. Teraz planują współpracę

Tede i Borixon zakończyli trzynastoletni konflikt. Teraz planują współpracę

Raperzy Tede i Borixon przez wiele lat byli w otwartym konflikcie. Borixon nagrał na swojego oponenta nawet diss, w którym nie oszczędzał bluzgów, wyzwisk i inwektyw. Po ponad dekadzie postanowili jednak się pogodzić. Co więcej, planują nawet współpracę.

To był jeden z najgłośniejszych konfliktów w polskim rapie. Tede i Borixon na początku XXI wieku przyjaciele, którzy nagrywali wspólne kawałki, dziesięć lat później mocno się poróżnili. Był to moment, gdy Tede pozostawał w ostrym konflikcie z Peją po tym jak raper z Poznania podczas swojego koncertu nakłonił uczestników od pobicia jednego z fanów.

Borixon nagrał wtedy diss na Tedego pt. „Co tam masz pokaż mi (zakaz rapowania)”. Można go odsłuchać poniżej.

Teraz, po latach dochodzi jednak do pojednania Tedego i Borixona. – Nie będę tego ukrywał. Będzie płyta z Tede. Mówię to oficjalnie. Nie powiem, kiedy to będzie, ale będzie coś takiego, planujemy to mocno. Rozkminiamy to, mamy naprawdę fajne pomysły jak to zrobić i jakich ludzi do tego zaangażować – ujawnił Borixon.

Do oficjalnego pojednania doszło podczas koncertu. Podczas jego trwania Tede zapytał, czy zostanie przyjęty do Chillwagonu, a BRX zgodził się na ten pomysł. Jeśli jest to coś więcej niż emocjonalna deklaracja, to ekipa Borixona zyskała bardzo mocnego zawodnika w swoich szeregach.

Jeżeli wspólny album TDF & BRX miałby ukazać się w tym roku, to możemy celować, że trafi ona do sklepów pod koniec roku. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jednak premiera w roku 2023. Wszystko rozstrzygnie się więc w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Fani rapu na pewno czekają!