GwiazdyRobert Lewandowski może wrócić do Bayernu? "Barcelona nie spełniła warunków"

Robert Lewandowski może wrócić do Bayernu? „Barcelona nie spełniła warunków”

Czy Robert Lewandowski może wrócić do Bayernu Monachium? Okazuje się, że FC Barcelona wciąż ma problemy finansowe i na dziś w klubie brakuje pieniędzy. Również na niezbędne operacje związane z transferem Polaka.

Robert Lewandowski w nocy z wtorku na środę zaliczył już drugi występ w barwach FC Barcelona. Swój debiut „Lewy” miał w meczu z Realem Madryt, a teraz rozegrał 62. minuty w spotkaniu z Juventusem Turyn, które Barca zremisowała 2:2. W meczu w Dallas „Lewy” nie odegrał jednak pierwszoplanowej roli w ekipie Xaviego. Koncertowo spisał się bowiem Ousmane Dembele, który dwukrotnie pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Po meczu trener Barcelony – Xavi Hernandez – chwalił jednak Polaka. – Spisał się bardzo dobrze, jest bardzo inteligentny i otarł się o gola. Jest bardzo bliski zdobycia pierwszej bramki i ciężko pracuje. Musimy bardziej szukać Lewandowskiego – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

Niespodziewanie jednak problem z Robertem Lewandowskim może pojawić się z innej strony. Okazuje się bowiem, że FC Barcelona wciąż nie zarejestrowała naszego zawodnika. To podstawowa procedura, która umożliwia piłkarzowi na występy w danym klubie. Jeśli tego nie zrobi, to taki zawodnik nie może występować w oficjalnych rozgrywkach.

Hiszpańskie media piszą już, że na ten moment w klubie brakuje pieniędzy, by móc zarejestrować nowych piłkarzy czy nawet zawodników, którzy niedawno przedłużyli umowy. Czy to oznacza, że Robert Lewandowski może wrócić do Bayernu Monachium?

To raczej nie niemożliwe. Władze Barcelony czekają na uruchomienie kolejnej, tzw. „dźwigni finansowej”, która pozwoli klubowi na spłatę najpilniejszych zobowiązań, w tym tych związanych z rejestracją piłkarzy.