NewsRestauracja z "Kuchennych rewolucji" doszczętnie spłonęła!

Restauracja z „Kuchennych rewolucji” doszczętnie spłonęła!

W jednej restauracji z „Kuchennych rewolucji” doszło do tragedii. Karczma „Malinowa Spiżarnia”, gdzie całkiem niedawno gościła Magda Gessler, doszczętnie spłonęła. Właściciele uruchomili zbiórkę i proszą o pomoc w odbudowie karczmy.

Właściciele „Malinowej Spiżarni” jakiś czas temu wezwali na pomoc Magdę Gessler. „Kuchenne rewolucje” niejednokrotnie pomagały restauratorom i dawały im nadzieję na nową, lepszą przyszłość. Nie wszystkie „rewolucje” kończyły się powodzeniem, ale pomoc Magdy Gessler, niejednokrotnie zagwarantowała restauracjom wiele nowych klientów.

Karczmę uratowaną przez Magdę Gessler, strawił ogień

„Malinowa Spiżarnia” mieściła się w Wielączy pod Zamościem. W 2018 roku, Magda Gessler została tam wezwana na pomoc, przez właścicieli restauracji. „Rewolucja” przebiegła pomyślnie, właściciele i pracownicy chętnie współpracowali ze znaną restauratorką.

Podczas pandemii restauracja podupadła. Nałożone przez rząd obostrzenia zmusiły właścicieli „Malinowej Spiżarni” do wystawienia jej na sprzedaż. Następnym nieszczęśliwym zdarzeniem w życiu karczmy i jej właścicieli był pożar. 14 grudnia „Malinowa Spiżarnia” doszczętnie spłonęła.

Budynek był w całości zbudowany z drewna. Mimo błyskawicznej reakcji, lokalnego zastępu OSP, karczmy nie udało się uratować. Straż pożarna wstępnie ustaliła, że pożar był spowodowany przez zbiornik na gaz, który znajdował się w małej odległości od „Malinowej Spiżarni”.

Straty są wielkie, sięgają milionów złotych. Właściciele karczmy zorganizowali zbiórkę na odbudowę „Malinowej Spiżarni”. Restauratorzy są załamani i proszą o pomoc.