SpołeczeństwoPogoda na czerwiec – czekają nas upały i wyjątkowo niebezpieczne burze

Pogoda na czerwiec – czekają nas upały i wyjątkowo niebezpieczne burze

Ostatnie dni pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Pochmurne dni z przelotnymi opadami działają na wielu przygnębiająco, jednak lada dzień powinno się to zmienić. Zgodnie z obecnymi prognozami z początkiem czerwca nadejdą cieplejsze dni, a nawet możemy spodziewać się upałów. Pogoda na czerwiec ma również przynieść burze.

Pogoda na czerwiec – od kiedy upały?

Jak przewidują synoptycy w czerwcu możemy spodziewać się o wiele więcej cieplejszych dni niż w maju. Już na początku miesiąca termometry delikatnie podskoczą do góry, jednak to od około 10 czerwca nadejdzie prawdziwe lato. Temperatury mają się utrzymywać na poziomie 25 do 29 stopni w całym kraju. Synoptycy zapowiadają też, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż fale upałów będą się utrzymywały ciągiem minimum przez 3 dni, więc warto w tym okresie zaplanować wyjazd.

Początek meteorologicznego lata najcieplejszy będzie na południu kraju, tam możemy spodziewać się upalnych dni nawet w pierwszych dniach czerwca.

Ulewy i groźne burze

Skoro upały to i z pewnością nie obędzie się bez burz – co potwierdzają też meteorolodzy. Miejscami może zostać przekroczona miesięczna suma opadowa, opady będą nierównomierne. W naszym kraju wystąpią też groźne superkomórki burzowe, istnieje ryzyko pojawienia się gradobić, burz wiatrowych oraz punktowych trąb powietrznych.

Pogoda na czerwiec będzie mieszanką gorących dni i gwałtownych burz z deszczem. Synoptycy ostrzegają przed możliwymi zalaniami, a nawet powodziami błyskawicznymi. Warto codziennie śledzić występowanie burz w swoim regionie by móc zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwami związanymi z pogodą.