KuchniaPierwszy półfinał „MasterChef” już za nami. Kto odpadł?

Pierwszy półfinał „MasterChef” już za nami. Kto odpadł?

Pierwszy półfinał 11 sezonu, programu „MasterChef” już za nami. Uczestnicy mieli przyjemność odwiedzić słoneczną Florencję. W tym odcinku walczyło ze sobą sześciu bohaterów, Ela, Bartosz, Zosia, Filip, Kuba i Dominik. Kto odpadł z programu?

W pierwszej kolejności, uczestnicy odwiedzili restaurację szefa kuchni Filippo Saporito, „La Leggenda dei Frati”, gdzie mieli okazję spróbować dań podawanych w tym miejscu. W menu degustacyjnym pojawił się między innymi, pięknie podany gołąb.

W dalszej części programu, uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Ela i Bartosz odwiedzili gospodarstwo w którym produkują ser, a następnie udali się do restauracji, gdzie wykorzystują te lokalne produkty. W restauracji Ela i Bartosz przyglądali się jak powstaje tortellini i jajko pod truflową pianką. Zosia i Filip trafili do „Locada Del Molino”, gdzie mieli przyjemność nauczyć się jak przyrządzać makaron i wołowinę w panierce winogronowej. Kuba i Dominik przygotowali rybę w restauracji „La Pineta”.

MasterChef półfinał listopad 2022

Jak poradzili sobie uczestnicy 12 odcinka 11 sezonu „MasterChef’a”? Kto odpadł?

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować dwa dania, dowolny makaron i danie główne lub deser. Konkurencja trwała 90 minut, a bohaterowie mieli inspirować się smakami Toskanii. Nie wszystkie potrawy były gotowe na czas, Dominik i Zosia podali tylko po jednym z dwóch wymaganych. Były to sakiewki z makaronu i szpinakowe balanzoni.

Jurorzy byli niezadowoleni z dań podanych w tym odcinku. Magda Gessler podsumowała ten odcinek słowami „wstyd” i „poziom kuchni gorszy od dzieci”.

Pierwsze miejsce w tej konkurencji zdobył Bartosz. Jego raviolo z płynnym żółtkiem i pierś z gołębia, najbardziej smakowały Jurorom. Drugi był Filip, a trzeci Kuba. Z programu odpadł Dominik, jego danie okazało się najgorsze w tym odcinku „MasterChef’a”.