KobietaPękające i brzydkie stopy to przeszłość. 3 kroki dzielą Cię od pięknej...

Pękające i brzydkie stopy to przeszłość. 3 kroki dzielą Cię od pięknej i zadbanej skóry na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami więc warto przygotować na nie również swoje stopy. Większość z nas podczas pielęgnacji często zapomina o odpowiedniej kosmetyce swoich stóp, a przecież są one równie ważne co pozostałe części ciała. Pękające i brzydkie stopy to nie tylko problem kosmetyczny, bowiem często od tego zaczynają się dolegliwości, które mogą powodować ból. Zadbaj o swoją skórę już teraz, by nie wstydzić się zdjąć butów na plaży czy basenie.

Krok 1. Jak zadbać o brzydkie stopy? Zmiękczenie to podstawa

Jeśli dotychczas pomijaliśmy podczas pielęgnacji tę część ciała to z pewnością skóra na stopach jest bardzo twarda. W związku z tym w pierwszej kolejności musimy postarać się ją rozmiękczyć. Najlepszym sposobem będzie namoczenie stóp przez minium 20 minut, dzięki temu skóra stanie się bardziej miękka i łatwiej będzie nam się pozbyć zniszczonego naskórka.

Pielęgnację na brzydkie stopy zacznij od przygotowania w misce ciepłej wody z solą przeznaczoną do stóp wraz z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Innym sposobem na domową kosmetykę nóg jest moczenie nóg w misce z litrem ciepłego mleka oraz trzema łyżkami sody. Oba sposoby są równie skuteczne w zmiękczaniu naskórka, dlatego nie wahaj się wypróbować któregokolwiek z nich.

Krok 2. Pielęgnacja stóp – złuszczanie naskórka

Aby nasze szorstkie i brzydkie stopy zyskały nowy, delikatny naskórek, po namoczeniu nóg należy odpowiednio go złuszczyć. W tym celu z pewnością pomocne będą: pumeks, delikatna tarka do pięt lub peeling. Jednak jeśli naskórek jest mocno zrogowaciały najlepiej sprawdzi się to pierwsze.

Krok 3. Brzydkie stopy powrócą, chyba, że…

Odpowiednie nawilżenie nóg odgrywa kluczową rolę zarówno tuż po złuszczeniu naskórka jak i w zapobieganiu nadmiernemu powstania zrogowaceń w przyszłości. By nasze stopy zawsze były piękne i zdrowe nałóż produkt nawilżający w dużej ilości, a następnie załóż bawełniane skarpetki.

Właściwa i systematyczna pielęgnacja (nie tylko latem) to klucz do sukcesu. Dzięki niej możemy cieszyć się delikatnymi i pięknymi stopami przez cały rok.