KobietaOłena Zełenska nie mogła powstrzymać łez. Wydukała wzruszające słowa

Ołena Zełenska nie mogła powstrzymać łez. Wydukała wzruszające słowa [WIDEO]

Ołena Zełenska wygłosiła niezwykle wzruszające przemówienie. Pierwsza dama Ukrainy mówiła o dzieciach, jakie zabrała rosyjska agresja na jej kraj. Małżonka Wołodymyra Zełenskiego nie była w stanie powstrzymać łez. Mamy nagranie, które idealnie obrazuje, jakie emocje targają dziś tą dzielną kobietą.  

Głos grzązł jej w gardle, drżał. Zełenska postanowiła jednak kontynuować przemówienie i przekazać światowej opinii publicznej wszystko to, co ma do powiedzenia.

Jej słowa miały tym razem szczególny ładunek emocjonalny. Dotyczyły bowiem ukraińskich dzieci, które zginęły w trakcie stu dni wojny, w wyniku rosyjskiej agresji.

Słowa Ołeny Zełenskiej poruszyły świat. „Nasze dzieci zabrała dzika rosyjska agresja”

Ołena Zełenska przemawiała w sobotę przed katedrą św. Zofii w Kijowie. Jej wystąpienie związane było nie tylko z trwającym od ponad stu dni konfliktem zbrojnym w Ukrainie. 4 czerwca jest także – z inicjatywy ONZ – dniem Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Został on ustanowiony w 1982 r.

Pierwsza dama naszych wschodnich sąsiadów zaznaczyła, że zwraca się do dyplomatów całego świata. – Dzika rosyjska agresja zabrała ukraińskie dzieci na zawsze. To okropne słowo. Jego nieustępliwość jest straszna – mówiła niezwykle poruszona Ołena Zełenska.

– Boli nawet wyobrażenie tego, co mogą czuć ich rodzice. Wszystkie banalne słowa są tutaj zbędne. Chcemy tylko przytulić, potrzymać za ręce. Być blisko – kontynunowała. Zwracała się do rodziców, którym ta wojna zabrała dzieci. – Tyle przeszliście! Marzę o tym, abyście znaleźli siły, aby dalej żyć. Bo nasze dzieci zawsze tego dla nas chcą. Pozwólcie, że was wesprę, pomogę – dodawała otuchy Zełenska.

Zaznaczyła ponadto, że siły międzynarodowe muszą zrobić wszystko, by uchronić te dzieci, które pozostały. Którym udało się przeżyć dotychczasową agresję putinowskiej Rosji.