GwiazdyNajpierw cukier, a teraz ten towar zniknie z półek. Już zaczyna go...

Najpierw cukier, a teraz ten towar zniknie z półek. Już zaczyna go brakować

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w sklepach zabraknie popularnego produktu spożywczego. Niedawno był problem z cukrem, a teraz czekają nas niedobory i podwyżki tego produktu.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni w wielu sklepów istniał problem z cukrem. Największe sieci musiały wprowadzać limity sprzedaży tego produktu. Wszystko ze względu na problemy z niedoborem i dostawami właśnie produktu, z którego korzystamy codziennie m.in. słodząc poranną kawę czy herbatę.

Teraz może brakować kolejnego popularnego produktu spożywczego. Tym razem chodzi o ryż. W sklepach zaczyna brakować także octu, a jak twierdzi ekspert odpowiadający za eksport produktów rolny Mukesh Jain wkrótce mogą być problemy, na całym świecie, z brakiem ryżu.

Dlaczego? Otóż od dłuższego czasu z suszą walczą Indie, a to kraj, który jest jednym z liderów światowego eksportu ryżu. Okazuje się, że Odpowiadają aż za 40 proc. światowego handlu, dlatego spadająca produkcja może być problemem dla całego świata. Wszystko przez suszę i nierównomierne opady.

– Generalnie opady deszczu w kraju przekraczają normę o 10 proc., ale są nierówne pod względem geograficznym. Z jednej strony w stanach środkowych i południowych odnotowano opady o 30 proc. wyższe niż zazwyczaj, a z drugiej – susza nawiedziła regiony, które odpowiadają nawet za jedną czwartą produkcji ryżu – wskazuje serwis Interia.pl.

Czy wkrótce zacznie brakować ryżu w sklepach? Tego jeszcze nie wiemy z całą pewnością. Na razie bowiem nie wiadomo o takich brakach, czy reglamentacjach.