GwiazdyOstatni mąż Marilyn Monroe pochodził z Polski. To mała miejscowość na Podkarpaciu

Ostatni mąż Marilyn Monroe pochodził z Polski. To mała miejscowość na Podkarpaciu

Życie Marilyn Monroe odcisnęło wielki ślad na światowej kulturze i nadal jest obiektem wnikliwych analiz, mimo że aktorki nie ma z nami już od dokładnie 60 lat. Zmarła na początku sierpnia 1962 r. w swojej posiadłości.

Jednym z najbardziej interesujących biografów aspektem, było życie uczuciowe Marilyn Monroe. Wiadomo, że oficjalnie była trzykrotnie zamężna. Pierwszym wybrankiem był James Dougherty, drugim Joe DiMaggio, a trzecim Arthur Miller. Ten ostatni ma polskie korzenie. Jego przodkowie pochodzili z Podkarpacia, a dokładnie z Radomyśla Wielkiego. To miejscowość położona na trasie Mielec – Tarnów.

Arthur był scenarzystą, dramaturgiem oraz pisarzem. Był synem Izydora, urodzonego w Radomyślu Wielki, który wraz ze swoimi rodzicami w wieku 7 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Było to na przełomie XIX i XX wieku. Arthur Miller urodził się w Nowym Jorku w 1915 roku.

Arthur Miller i Marilyn Monroe pobrali się w 1956 roku. Miller dla gwiazdy kina zostawił swoją pierwszą żonę – Mary Grace Slattery – by dwa tygodnie po rozstaniu poślubić Monroe. Ostatecznie ich związek przetrwał 4,5 roku. Rozwiedli się w styczniu 1961 roku, na rok przed śmiercią aktorki.

Co ciekawe, pod koniec XX wieku pojawił się pomysł, by Miller pojawił się w rodzinnej miejscowości swoich przodków. – Na początku lat 90. Jan Ziobroń napisał do Millera, zapraszając go do odwiedzenia rodzinnych stron. W 1992 roku przybył tu bratanek pisarza Morty Miller, zwiedzając miasteczko i zapoznając się z dokumentami rodzinnymi. Sam dramaturg niestety nie zrealizował planów przyjazdu do Radomyśla – czytamy na portalu podkarpackahistoria.pl.

Arthur Miller, ostatni mąż Marilyn Monroe, zmarł 10 lutego 2005 w Roxbury w wieku 90 lat