GwiazdyWracają słowa Mariana Opani sprzed roku. Powiedział, co sądzi o Polakach

Wracają słowa Mariana Opani sprzed roku. Powiedział, co sądzi o Polakach

Niemal równo rok (nieco ponad) minął od skandalizującego wywiadu, jakiego Marian Opania udzielił „Newsweekowi”. Znany aktor powiedział, co sądzi o Polakach. Dziś jego słowa z jakichś przyczyn po raz kolejny okrążają sieć.

Równo rok temu „Newsweek” opublikował wywiad z Marianem Opanią. Aktor znany z mnóstwa ról w filmach i serialach w niewybrednych słowach wyraził się na temat postawy swoich rodaków. Zwłaszcza tych opowiadających się za konserwatywną partią rządzącą.

Dziś jego słowa znów są cytowane, zwłaszcza w facebookowych grupach politycznych. Zupełnie tak, jakby wypowiedział je w ostatnich dniach. Być może zatem warto je przypomnieć. A przede wszystkim kontekst, w jakim zostały wypowiedziane.

Marian Opania o Polakach

Szczególnie sympatycy obecnej opozycji przyklasnęli słowom Mariana Opani, które obiegły opinię publiczną w czerwcu 2021 roku. Odebrali je bowiem jako bezpośredni atak na Prawo i Sprawiedliwość oraz wyborców tejże partii.

– Coś okropnego, jak ten naród zmalał – mówił Marian Opania. Wielu przeciwników konserwatywnej władzy skojarzyło sobie te słowa z osobą Jarosława Kaczyńskiego. Polityka niewysokiego przecież wzrostu, jednocześnie bodaj najpotężniejszą postać w kraju.

Co dokładnie miał na myśli Opania? To raczy wiedzieć tylko on sam. Na pewno jednak wyrażał ubolewanie nad tym, co wypisuje się na jego temat w internecie. Nie miał na myśli publikacji dziennikarskich, a raczej komentarze postronnych użytkowników. – Często wzywano mnie na SB i Rakowiecką: dlaczego nie występuję w telewizji, tylko w kościołach? A teraz w internecie czytam, że byłem ubekiem, dywersantem, zdrajcą ojczyzny. W dziwnym narodzie żyjemy – mówił wówczas aktor. Dziś te słowa wykorzystuje się nadal, dopisując co nieco „od siebie”:

Opania o Polakach

źródło: Gwiazdy24, Newsweek, Facebook