GwiazdyMaja Kossakowska przed śmiercią wyjawiła największe marzenie. Miała wielkie plany

Maja Kossakowska przed śmiercią wyjawiła największe marzenie. Miała wielkie plany

W ostatnich godzinach kraj obiegła wiadomość o tragicznej śmierci znanej i uwielbianej pisarki. Maja Kossakowska znana z takich tytułów jak „Siewca Wiatru”, „Żarna Niebios” czy „Bramy Światłości” odeszła w miejscu, które kochała najbardziej na świecie. Na swojej działce, gdzie wspólnie z przyjaciółmi spędzała najpiękniejsze chwile. Domek letniskowy był też miejscem w którym narodziło się wiele pomysłów na dzieła, które dziś zna miliony Polaków.

Maja Kossakowska – tragiczna śmierć w miejscu, które kochała

Do tragedii doszło w domku letniskowym pisarki, który nim przyjechała straż pożarna całkowicie zajął się ogniem. Jarosław Grzędowicz, mąż Mai w momencie wybuchu pożaru był poza domkiem, jednak gdy tylko zauważył pożar próbował uratować kobietę. Niestety, mimo wielu poparzeń nie udało mu się dotrzeć do żony.

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo wpisów od wydawnictw, innych pisarzy, ale również bliskich kobiety. Maja Kossakowska bowiem, była nie tylko wybitną osobistością w świecie pisarskim, ale przede wszystkim cudowną i ciepłą osobą. Przyjaciel Mai, Jacek Komuda z żalem pożegnał ją w swoim wpisie w mediach społecznościowych, jednocześnie wspominając wspaniałe chwile, które wspólnie spędzili w miejscu, które dziś stało się dla Mai więzieniem.

Plany, których nie zdążyła zrealizować

Maja Kossakowska mimo ogromnego sukcesu jaki odniosła w swoim życiu, wcale nie miała zamiaru zwalniać tempa. Jak przyznała w jednym z wywiadów liczyła, że uda jej się wydać kolejne książki:

„Chcę po prostu pisać, rozwijać się, publikować kolejne książki, docierać do coraz szerszej grupy czytelników, zarówno kobiet jak i mężczyzn. I chyba tak się właśnie dzieje”.

Kobieta wspomniała również o tym, że byłaby zachwycona gdyby jej dzieła zostały zekranizowane:

„Ekranizacja moich powieści pozostaje na razie wielkim, niespełnionym marzeniem.”

Ponadto, w niedzielę 29 maja miało odbyć się spotkanie z Mają na Targach Książki w Warszawie.

Pisarkę z żalem żegnają jej przyjaciele, rodzina, a także fani jej twórczości. Jednak jak przyznają, Maja Kossakowska na zawsze pozostanie w ich sercach, a jej twórczość będzie im przypominać o tym, że warto spełniać swoje marzenia mimo przeciwności losu.