AferyLis posądza premiera Morawieckiego o korupcję. Opublikował szczegóły

Lis posądza premiera Morawieckiego o korupcję. Opublikował szczegóły

Tomasz Lis wysunął poważne zarzuty wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem byłego redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek”, obecny szef rządu korumpował – za państwowe pieniądze – polityków… własnej frakcji. Po co?

O bardzo nieczystą grę posądził właśnie premiera Morawieckiego Tomasz Lis. Dziennikarz, wokół którego w ostatnich tygodniach wiszą czarne chmury (zarzuty o mobbing, zwolnienie z „Newsweeka” i zerwana współpraca z TOK FM) opublikował szczegóły.

Jak czytamy we wpisie Lisa na Twitterze, premier Mateusz Morawiecki miał używać państwowych pieniędzy, by walczyć z „wewnętrzną opozycją”. Słowa, które opublikował w poniedziałkowe popołudnie znany dziennikarz, mają naprawdę sporą wagę.

Mateusz Morawiecki i korupcja? Lis stawia mocne zarzuty

Choć w istocie Tomasz Lis powołuje się na doniesienia Onetu, to swoim komentarzem nadaje sprawie jeszcze większego ciężaru gatunkowego. Z kolei samego szefa rządu Zjednoczonej Prawicy posądza o… korumpowanie mediów i dziennikarzy:

– Onet pisze, ze wg starej gwardii PiS ludzie Morawieckiego za pieniądze ze spółek skarbu państwa sponsorowali medialne ataki na krytyków premiera w partii. Jedna kwestia to wewnątrzpartyjne rozgrywki, druga, poważniejsza, to korumpowanie mediów i dziennikarzy – komentuje Tomasz Lis. Cały wpis poniżej: