News„Kuchenne rewolucje” – Kępno „Kulinarna Warszawka” – poleciały talerze

„Kuchenne rewolucje” – Kępno „Kulinarna Warszawka” – poleciały talerze

W najnowszym odcinku „Kuchennych rewolucji” akcja będzie rozgrywać się w Kępnie przy ulicy Warszawskiej, gdzie znajduje się restauracja, którą tym razem odwiedzi Magda Gessler. „Kulinarna Warszawka” to lokal prowadzony przez Elżbietę. Właścicielka tłumaczy, że prowadzenie restauracji zawsze było jej marzeniem, od półtora roku ma własny lokal.

Restauracja stawia na domowe obiady. Niestety ta kuchnia nie cieszy się zainteresowaniem w Kępnie, restauracja boryka się z problemami finansowymi. Na pomoc została wezwana Magda Gessler. Restauratorka zauważa, że w lokalu jest brudno. Gwiazda „Kuchennych rewolucji” postanowiła spróbować dań podawanych w restauracji. Wybrała rosół i schabowego, bo większego wyboru nie było. Magda Gessler jest zawiedzona daniami, nie chce ich nawet próbować, bo jej zdaniem są nieapetyczne i oszukane.

Poleciały talerze i nie tylko. Restauratorka wyszła z restauracji w nienajlepszym humorze, oskarżając właścicielkę o oszukiwanie swoich klientów. Magda Gessler zauważa braki podstawowej wiedzy gastronomicznej u właścicielki i pracowników „Kulinarnej Warszawki”. Jej uwagę zwraca również brud panujący w restauracji. Dochodzi do głośnej kłótni między restauratorką, a właścicielką restauracji. Elżbieta nie uważa, że w jej restauracji jest brudno. Gwiazda programu ma wątpliwości co do powodzenia tego projektu.

Magda Gessler ma pomysł na „Kulinarną Warszawkę”, restauracja od tej pory będzie nosić nazwę „Sztuka na raz”. Kobiety wybrały się na promocje, gdzie serwują kanapki z pastą z pstrąga. Teraz w restauracji można zjeść  kanapki z pastą z pstrąga, prawdziwy rosół, różne rodzaje mięsa, między innymi szarpaną wołowinę i udko indycze w wyjątkowych sosach. Na deser zaserwowano naleśniki z powidłem śliwkowym.

Czy restauracja dostała rekomendację Magdy Gessler?

Magda Gessler opuszcza restauracje by powrócić tam po pewnym czasie. Cztery tygodnie później restauratorka sprawdza, jak poradziła sobie Elżbieta. Okazuje się, że kanapek z pastą z pstrąga nie ma w karcie. Mimo małych błędów, gwiazda „Kuchennych rewolucji” jest zadowolona z pracy Elżbiety i poleca jej restaurację.