KuchniaKolejny półfinał „MasterChef” już za nami. Kto odpadł?

Kolejny półfinał „MasterChef” już za nami. Kto odpadł?

Kolejny półfinał 11 sezonu, programu „MasterChef” za nami. Uczestnicy o miejsce w finale walczą w malowniczej Toskanii. W programie zostało pięciu kucharzy, marzących o zdobyciu tytułu „MasterChefa”. Kto odpadł w odcinku 13?

Odcinek zaczął się od wizyty uczestników w dwugwiazdowej restauracji „Arnolfo”, którą prowadzi Gaetano Trovato wraz z córką. Bohaterowie 11 edycji, mieli przyjemność spróbować tam między innymi raviolo w kształcie piramidy z piersią kaczki. To danie, a właściwie kształt raviolo jest znakiem rozpoznawczym restauracji.

Kto stracił szansę na finał?

Pierwszym zadaniem, dla kandydatów do tytułu „MasteChefa” było przygotowanie menu degustacyjnego dla właściciela restauracji i jego ekipy. Uczestnicy musieli przygotować 25 porcji. Michel Moran podzielił ich następująco – Ela przygotowała przystawkę, Zofia makaron, Filip rybę, Kuba mięso, a Bartosz deser. Zwycięstwo w tej konkurencji, gwarantowało miejsce w następnym finale. Wygrał Filip. Polędwicę z dorsza, którą przygotował, Magda Gessler nazwała arcydziełem.

MasterChef finał Michel Moran Magda Gessler Toskania listopad 2022

Następna konkurencja polegała na przygotowaniu ryby. Uczestnicy mieli na to 60 minut. Jurorom najbardziej smakowało danie Kuby, zajął on pierwsze miejsce. Druga była Ela, a trzeci Bartosz. Program musi opuścić Zofia.