FinanseJuż wkrótce rozpocznie się wypłata 14. emerytury. Znamy dokładne daty i kwotę,...

Już wkrótce rozpocznie się wypłata 14. emerytury. Znamy dokładne daty i kwotę, którą otrzymasz

14. emerytura już wkrótce zostanie wypłacona. Z najnowszych informacji przekazanych Zakład Ubezpieczeń wynika, że „czternastka” będzie wypłacana już od tego miesiąca. Znamy dokładne daty oraz kwotę.  

To jeden z dodatków socjalnych, który od pewnego czasu wspomaga portfele milionów Polaków. Najpierw rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził świadczenie 13.emerytury, a w kolejnych lat rozpoczął wypłacanie 14.emerytury.

Losy tego specjalnego świadczenia ważyły się bardzo długo, przede wszystkim ze względu na wzrost inflacji i niepewną sytuację finansową budżetu państwa. Ostatecznie jednak Senat RP przyjął ustawę o 14. emeryturze pod koniec czerwca, a to oznacza, że wkrótce powinna się rozpoczynać wypłata świadczenia.

Teraz wielu seniorów zadaje sobie pytanie, kiedy rozpocznie się wypłata 14. emerytury. Wszystko wskazuje na to, że rozpocznie się to lada tydzień. Tak wynika z informacji przekazanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Kiedy wypłata 14. emerytury? Podajemy daty i terminy

Na oficjalnej stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czytamy, że wypłata 14. emerytury powinna rozpocząć się 25 sierpnia i ma potrwać do 20 września 2022 roku.

„Czternastkę” otrzyma w tym roku ok. 9 mln osób, z czego 7,7 mln seniorów dostanie wypłatę w pełnej wysokości. Pełna wysokość oznacza kwotę minimalnej emerytury.

To nie koniec informacji. Z treści ustawy wynika, że 14.emerytura będzie zwolniona z podatku PIT.