GwiazdyJan Nowicki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 83 lat

Jan Nowicki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 83 lat

Jan Nowicki był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem i poetą. Miał na swoim koncie ponad 200 ról. 7 grudnia mężczyzna odszedł w swoim domu w Krzewencie. Informację tą przekazał radny gminy Kowale, Wojciech Nawrocki.

Jan Nowicki miesiąc temu świętował swoje 83 urodziny. O śmierci aktora poinformował Wojciech Nawrocki, a syn Jana Nowickiego potwierdził tę informację. Aktor wykreował ponad 200 wspaniałych ról. Debiutował w spektaklu „Zaproszenie do zamku”, Jeana Anouilha. Miał okazję zagrać między innymi u takich reżyserów jak Andrzej Wajda, Jerzy Skolimowski i Andrzej Żuławski. Jego najbardziej charakterystyczną rolą była ta w filmie „Wielki Szu”. Jana Nowickiego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie „Liczba doskonała” Krzysztofa Zannussiego. Ten wybitny aktor przez ponad 30 lat występował na deskach Teatru Starego w Krakowie.

Jan Nowicki nie był tylko aktorem, w latach 1973-1976 wykładał na jednej z krakowskich uczelni i był prodziekanem Wydziału Aktorskiego na PWST. Otrzymał też wiele oznaczeń państwowych, między innymi Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Kilka lat temu Jan Nowicki wycofał się z aktorstwa, gdyż skarżył się na problemy z pamięcią. Aktor zmarł nad ranem na swoich ukochanych Kujawach.