Damsko-MęskieJak uniknąć podrażnień po goleniu? Poznaj 4 sprawdzone sposoby

Jak uniknąć podrażnień po goleniu? Poznaj 4 sprawdzone sposoby

Chyba każda z nas zna termin „truskawkowe nogi” czy słyszała o wrastających włoskach. To niemały problem, zwłaszcza w lecie kiedy chcemy aby nasze nogi były gładkie i błyszczące. Nakładamy balsamy, depilujemy się woskiem, jednak na nogach wciąż mamy mnóstwo podrażnień? Sprawdź, jak możesz zminimalizować niedoskonałości, które pojawiają się po goleniu.

1. Regularne peelingi

Peeling pomaga pozbyć się nadmiaru martwego naskórka. Sprawia, że skóra jest gładsza i gotowa na dalsze etapy pielęgnacji. Regularne złuszczanie pozwala pozbyć się niedoskonałości oraz szorstkiej skóry. Dobierzmy peeling do potrzeb swojej skóry, wykonujmy go regularnie 1-2 w tygodniu i cieszmy się gładką skórą bez niedoskonałości. Pamiętajmy jednak aby nie wykonywać peelingu mechanicznego zaraz przed goleniem!

2. Dobre nawilżenie

To podstawa pielęgnacji ciała i twarzy. Każda skóra potrzebuje nawilżenia! Znajdźmy ten idealny dla nas balsam i używajmy go z przyjemnością, najlepiej codziennie!

3. Ostra maszynka

Używając stępionej maszynki, możemy sobie zrobić więcej szkód niż dobrego. Mając w domu jedynie taką do wyboru, lepiej sobie odpuścić golenie. Po pierwsze jest to niebezpieczne w przypadku zacięcia. Po drugie, taką maszynką nie ogolimy się dokładnie.

4. Po goleniu załóż luźne ubrania z naturalnych materiałów

Ile razy zdarzyło nam się ogolić nogi przed wyjściem, po czym od razu założyć obcisłe spodnie z wątpliwej jakości materiału? Nietrudno w takiej sytuacji o podrażnienia. Starajmy się nie golić w pośpiechu. Dajmy sobie trochę czasu. Najlepiej poleżmy w wannie, aby włoski zdążyły nieco zmięknąć. Po goleniu nałóżmy łagodzący balsam lub żel z aloesu. Jeśli nie lubimy chodzić po domu w samej bieliźnie, załóżmy na siebie luźne dresy, najlepiej bawełniane, lniane lub jedwabne.