CiekawostkiJak Teresa Lipowska wyglądała w młodości? Zobacz zdjęcia

Jak Teresa Lipowska wyglądała w młodości? Zobacz zdjęcia

Teresa Lipowska jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Najbardziej znana jest z roli w serialu „M jak miłość”, gdzie gra Barbarę Mostowiak. Przed jej najbardziej charakterystyczną rolą, Lipowska była głównie aktorką teatralną, choć można było ją spotkać w telewizji, gdzie od czasu do czasu grała postacie drugoplanowe, bądź epizodyczne. Jak Teresa Lipowska wyglądała w młodości?

Teresa Lipowska, szerszej publiczności znana jako Barbara Mostowiak, swoją przygodę z filmem zaczęła już jako nastolatka w latach 50-tych, zadebiutowała w „Pierwszym starcie” Leonarda Buczkowskiego. Później grała małe role epizodyczne, do czasu jej występu w „Rzeczypospolitej babskiej”. Wcieliła się wtedy w rolę sierżant Pawlak, co nie było jej ostatnim wcieleniem się w role „mundurowej”, miało to też miejsce w filmie „Złote koło” z 1971 roku.

Teresa Lipowska z „M jak miłość” w młodości

Można ją było zobaczyć również w produkcjach dla młodych widzów, między innymi grała w filmach takich jak „Dziewczyna i chłopak”, czy „Bułeczka” z 1973 roku. Teresa Lipowska zajmowała się również dubbingiem. Na swoim koncie ma ponad 60 postaci, którym udzieliła głosu. Można ją usłyszeć w takich bajkach jak „Tom i Jerry”, „Scooby Doo”, „Mulan”, „Zakochany Kundel” i  w wielu innych.

Nie traciła też zainteresowania telenowelami i serialami. Co ciekawe w latach 1997-2007 można ją było zobaczyć w „Klanie”. Aktorka najbardziej znana jest z bijącego rekordy oglądalności serialu „M jak miłość”, za który otrzymała nagrodę TeleEkran.