GwiazdyJacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Mocne wpisy Tomasza Lisa i...

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Mocne wpisy Tomasza Lisa i Macieja Orłosia

Jacek Kurski przestał pełnić funkcję prezesa TVP. Tą sensacyjną informację potwierdził sam zainteresowany. Dość szybko tę informację skomentowali dziennikarzy, którzy odeszli z TVP po przyjściu Kurskiego. Jak można się spodziewać – nie szczędzą gorzkich słów.

Jacek Kurski to były dziennikarz, od wielu lat związany z politycznym środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 r. Kurski po raz pierwszy dostał się do Sejmu z list partii Jarosława Kaczyńskiego. W przedterminowych wyborach w 2007 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. Dwa lata później został europarlamentarzystą. W latach 2015-2016 Kurski sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 12 października 2016 r. po raz pierwszy został powołany na stanowisko prezesa TVP.

Teraz ogłosił, że odchodzi z TVP. – Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP – potwierdził Kurski.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel przekazał na Twitterze, że „już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania”. Jednocześnie zaznaczył, że podjęta decyzja nie jest związana ze złymi wynikami dotychczasowej pracy byłego już prezesa TVP. Bowiem TVP notowała naprawdę dobre wyniki. Często z oglądalnością była wyraźnie przed Polsatem i TVN.

Jacek Kurski odchodzi z TVP. Tomasz Lis i Maciej Orłoś komentują

Wpis bardzo szybko i bardzo mocno skomentował Tomasz Lis. Były, wieloletni dziennikarz TVP postanowił w ogólnie nie gryźć się w język. – Gówniana, obrzydliwa i odrażająca jak nigdy, Jacku. I to Twoje dzieło i Twoja odpowiedzialność – napisał Tomasz Lis.

W podobnym tonie postanowił wypowiedzieć się Maciej Orłoś. On również przez wiele lat pracował w TVP, prowadził głównie wydanie Teleexpressu, ale po nastaniu Kurskiego w roli prezesa odszedł z TVP. Teraz tak skomentował odejście Kurskiego. – @KurskiPL odwołany z funkcji Prezesa TVP – tak podaje Rada Mediów Narodowych. Czy będzie powtórka sprzed 6 lat, kiedy Kurski został odwołany, ale natychmiast przywrócony? Tak czy inaczej, nie wierzę, że bez Kurskiego TVP się zmieni na lepsze – napisał Maciej Orłoś.

Maciej Orłoś od jakiegoś czasu nie jest związany zawodowo z Telewizją Polską. W opinii dziennikarza odwołanie Jacka Kurskiego z roli prezesa instytucji nie spowoduje wielkich zmian w jej funkcjonowaniu. Maciej Orłoś funkcjonuje za to w internecie. Ma bowiem swój kanał na Youtube, który subskrybuje ponad 200 tysięcy osób.