GwiazdyElton John kończy karierę. Ostatni koncert w Stanach Zjednoczonych

Elton John kończy karierę. Ostatni koncert w Stanach Zjednoczonych

Kończy się pewna epoka. Elton John wystąpił po raz ostatni z Stanach Zjednoczonych, żegnając się w ten sposób z fanami. Koncert ten odbył się w ramach trasy „Goodbye Yellow Brick Road Tour” na stadionie Dodgers w Los Angeles. Widowisko było transmitowane na żywo.

Elton John jest Brytyjskim piosenkarzem, pianistą i kompozytorem. Jego początki kariery były związane z gatunkiem rock and roll, kończy jako wielka gwiazda współczesnej muzyki pop. Muzyk jest jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów, sprzedaż jego dzieł przekroczyła 300 mln.

Muzyka Eltona Johna poruszała pokolenia. Swój pierwszy, kluczowy dla swojej kariery koncert, muzyk zagrał 25 października 1975 roku na stadionie Dodgers. Tam też odbył się ostatni koncert muzyka w Stanach Zjednoczonych. Zakończył swoją karierę koncertową tam, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczęło.

Elton John Dua Lipa listopad 2022

Ponad 50-tysięczny tłum przywitał piosenkarza owacją na stojąco. Piosenkarz jak to w jego stylu, dał niemający sobie równych pokaz. Wspólnie z artystą na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Dua Lipa, Brandi Carlile czy też Kiki Dee.  Elton John argumentuje swoją decyzje tym, że chcę spędzić czas z rodziną, bo ma już w końcu 76 lat.