GwiazdyAndrzej Lepper zapłacił pieniądze Michałowi Wiśniewskiemu. Poznaliśmy szczegóły transakcji

Andrzej Lepper zapłacił pieniądze Michałowi Wiśniewskiemu. Poznaliśmy szczegóły transakcji

Dziś mało kto pamięta, ale siedemnaście lat temu Michała Wiśniewskiego i Andrzeja Leppera łączyła szczególna relacja. Byli na tyle blisko, że na konto artysty trafiła naprawdę ogromna suma pieniędzy.

Michał Wiśniewski i zespół Ich Troje zdobyli ogromną popularność u progu XXI wieku. Ich płyty sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy, koncertowali po całej Polsce, a w 2003 roku zajęli 7.miejsce w konkursie piosenki „Eurowizja”. Na fali tej popularności telewizja TVN nadawała program reality-show „Jestem jaki jestem” z Michałem Wiśniewskim w roli głównej.

Nic więc dziwnego, że wokół zespołu i samego wokalisty kręcili się politycy, którzy chcieli ogrzać się w cieple jego sławy i przy okazji poprawić swoje notowania. Na taki pomysł w 2005 roku wpadł Andrzej Lepper. Jego parta – Samoobrona – szykowała się do wyborów parlamentarnych.

Wówczas nastąpił kontakt przedstawicieli Samoobrony z zespołem Ich Troje. Latem 2005 roku zespół udał się w trasę koncertową, która promowała również kampanię partii Andrzeja Leppera. Dodatkowo Ich Troje nagrali specjalną piosenkę, która stała się niejako hymnem kampanii wyborczej Samoobrony.

Jak się okazuje, współpraca na linii Andrzej Lepper – Michał Wiśniewski była bardzo dochodowa dla tego drugiego. W książce „Ich Troje. Biografia” wokalistka Anna Świątczak opisała całą transakcję ze szczegółami. – Bardzo się cieszę, że zagraliśmy tę trasę. Pojawiały się głosy, że zespół się sprzedał. Jednak zarobione pieniądze w znakomitej większości (a było to ponad pięć milionów) zasiliły budżet zespołowy – czytamy w książce.

Andrzej Lepper na całej współpracy również wyszedł bardzo dobrze. Jego partia w 2005 roku weszła do Parlamentu z kilkunastoprocentowym poparciem.