Damsko-Męskie5 pytań, które powoli rujnują Twój związek. Mężczyzna nigdy nie wyzna Ci...

5 pytań, które powoli rujnują Twój związek. Mężczyzna nigdy nie wyzna Ci prawdy

Kobiety mają zupełnie inne spojrzenie na relacje damsko-męskie niż ich partnerzy. Płeć piękna większą uwagę przykłada do romantycznych gestów i często o wiele mocniej odczuwa również negatywne emocje w związku. Niestety, bardzo często same jesteśmy sobie temu winne. Panie zdecydowanie lepiej zapamiętują porażki i potrafią wypominać je swoim partnerom przez dłuuuuugi czas. Poniżej 5 pytań, które negatywnie wpływają na związek, ale prawie każda z nas zadała je choć raz swojemu partnerowi. 

1. Miałeś kogoś przede mną?

Pytanie o poprzednie związki to zawsze jest ciężki kawałek chleba dla każdego mężczyzny. Panie często chcą wiedzieć czy jej ukochany przed nią był już szczęśliwy z jakąś inną kobietą. Porównują się do nich i zastanawiają co poszło nie tak w tych związkach, by nie popełniać podobnych błędów. Tym samym często doprowadzają się do niepotrzebnych nerwów i frustracji, które i tak niewiele nie zmienią.

Jeżeli mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że informacje o poprzednich jego związkach mogą wzbudzić w Tobie zazdrość i rozpocząć kłótnię najchętniej pominie tę część swojej przeszłości. Prawdopodobnie dla spokoju swojego i Twojego zdecyduje się po prostu skłamać, że nigdy wcześniej z nikim nie był.

2. Przytyłam?

Mężczyźni już wiedzą, że to pytanie-pułapka i lepiej się nie wahać przy odpowiedzi, ponieważ może to wywołać kataklizm. Jednak prawda jest taka, że zadawanie go swojej drugiej połówce nie ma najmniejszego sensu. Jeśli już o to zapytałaś, prawdopodobnie sama widzisz, że w niektórych częściach ciała jest Ciebie troszkę więcej lub nie możesz się wcisnąć w tę cudną sukienkę z zeszłorocznych wakacji. Po co więc drążyć temat i stawiać partnera w sytuacji w której musi zdecydować czy powiedzieć prawdę i sprawić Ci przykrość czy skłamać?

3. Czy ona jest ładniejsza ode mnie?

Kolejne pytanie z serii „odpowiedź jest tylko jedna”. Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że i tutaj mężczyzna nie wyzna Ci prawdy. Każdy z nas, niezależnie od tego jak bardzo jego związek jest udany, zwrócił kiedyś uwagę na inną kobietę/mężczyznę. I to jest zupełnie normalne, każdemu ma prawo ktoś się spodobać, co nie oznacza od razu, że zrezygnujemy z tego powodu z wieloletniego związku.

Z pewnością niejednokrotnie sama z koleżankami wymieniałaś komentarze na temat nowego, przystojnego pracownika czy swojego umięśnionego trenera. Nie spodziewaj się więc w tym temacie szczerości od swojego partnera, który z pewnością chcąc uniknąć zrobienia Ci przykrości, powie, że jesteś najpiękniejsza na świecie. Tak, nawet od tej młodej modelki z okładki.

4. Gdzie byłeś? Ile wypiłeś? Kto tam był?

W zdrowym związku wszelkie wyjścia towarzyskie są wcześniej wspólnie ustalane. Żaden z partnerów nie powinien mieć problemu z tym, że jego druga połówka od czasu do czasu wyskoczy na miasto bez niego. W takiej relacji, partner po powrocie do domu sam chętnie mówi jak ono przebiegało. Jednak gdy tuż po jego powrocie rozpoczynasz przesłuchanie i ma ono dość negatywny wydźwięk, raczej nie spodziewaj się prawdy, a jedynie ogromną niechęć do dzielenia się z Tobą historią z wieczoru.

5. Czy kiedykolwiek mnie okłamałeś?

Związek w którym, nigdy nie pojawiło się żadne kłamstwo to mrzonka. Każdy z nas kłamie, choćby po to by nie sprawić drugiej osobie przykrości. Rozmowa zaczynająca się od tego pytania nie prowadzi do niczego dobrego, bo niezależnie od tego jaką odpowiedź usłyszysz, nie będziesz z niej zadowolona.

Nie ma związku idealnego, w każdej relacji bywają lepsze i gorsze dni. Jednak jeśli nie chcesz rozpoczynać kłótni, która i tak nie wprowadzi nic dobrego do Twojego związku warto unikać powyższych pytań. Lepiej się skupić się na istotniejszych kwestiach, które wzbogacą Waszą relację o coś wartościowego.