Damsko-Męskie5 prostych zdań, które chciałby usłyszeć każdy mężczyzna w związku. Będzie wniebowzięty

5 prostych zdań, które chciałby usłyszeć każdy mężczyzna w związku. Będzie wniebowzięty

Każdy związek jest inny i ciężko znaleźć jedną, dobrą receptę na udaną relację. Jednak wiele, najczęściej negatywnych schematów w związkach się powtarza. Często nieświadomie rujnujemy piękną relację poprzez zaniedbywanie drugiej osoby. W większości przypadków to kobiety skarżą się na brak zainteresowania ze strony swojej drugiej połówki, jednak prawda jest taka, że mężczyźni również cierpią… w milczeniu. Mężczyzna w związku również pragnie czuć się zauważony i doceniony, właśnie dlatego prezentujemy 5 zdań, które mogą korzystnie wpłynąć na Twój związek.

1. Wiem, że sobie poradzisz

To jakże proste zdanie ma ogromny wpływ na psychikę szczególnie u mężczyzn. Już od małego chłopcy chętniej rywalizują, pragną być pierwsi i najlepsi. Z biegiem czasu to wcale nie mija, jednak otaczający nas świat potrafi dosadnie pokazać nam gdzie jest nasze miejsce. Niezależnie od tego czy Twój mężczyzna akurat kończy ważny projekt w pracy czy własnoręcznie buduje domek dla lalek pragnie by efekt jego pracy był najlepszym z możliwych. Warto wtedy wesprzeć swojego partnera i pokazać, że w niego wierzymy.

2. Czuję się przy Tobie bezpiecznie

Kolejne zdanie, które wydawałoby się nieznaczące, jednak ma naprawdę wielką moc. Mężczyzna w związku pragnie zadbać o swoją drugą połówkę i być przy niej szczególnie wtedy gdy dzieje się coś złego. To on czuje się odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo w kryzysowych sytuacjach. Upewnienie go w tej wierze z pewnością sprawi, że godnie wypełnia swoje zadanie.

3. Wspaniale wyglądasz

Na początku związku zawsze staramy się wyglądać jak najlepiej – i to dotyczy obu partnerów. Poświęcamy godziny przed spotkaniem z ukochaną osobą na czynności pielęgnacyjne i przygotowanie się do randki. Jednak gdy lata mijają przestajemy już tak bardzo o siebie dbać. Przyzwyczajamy się wzajemnie do swojego wyglądu „wyjściowego” i „domowego” nie przykuwając większej uwagi do tego jak wygląda nasz partner. W rzeczywistości mężczyźni w związku, tak samo jak kobiety potrzebują od czasu do czasu usłyszeć coś miłego. Bowiem, jeśli przestajemy zauważać siebie, zaczynamy wątpić w swoje uczucia.

4. Cokolwiek się stanie, zawsze będę po Twojej stronie

Każdy z nas przechodzi w swoim życiu jakiś gorszy moment. Niezależnie od tego czy jest on spowodowany naszymi decyzjami czy jest on od nas zupełnie niezależny oczekujemy wsparcia od swojego partnera. Zarówno każdy mężczyzna w związku jak i kobieta z pewnością chcieliby usłyszeć, że nawet w najgorszej sytuacji mogą liczyć na drugą osobę.

5. Cieszę się, że jesteś

Najprostsze i najrzadziej wypowiadane zdanie w niemal każdym związku z co najmniej kilkuletnim stażem. Wbrew pozorom to nie „kocham Cię” jest słowem, które najbardziej chcemy słyszeć od swojej drugiej połówki. Mimo, że ma ono duże znaczenie, często jest wypowiadane bez większych uczuć, w drodze do pracy czy na zakończenie rozmowy telefonicznej. O wiele większe znaczenie dla partnera będzie miało szczere potwierdzenie, że sama jego obecność jest dla nas bardzo cenna i ważna.